Karloveská katastrofa

Autor: Miroslav Haviar | 10.12.2019 o 20:29 | Karma článku: 3,31 | Prečítané:  1324x

Od začiatku letných prázdnin nám v Karlovej Vsi a Dúbravke rekonštruujú električkovú trať. Pôvodne mal byť karloveský úsek hotový niekedy v septembri. Dnes je už iba pár dní do Vianoc a stále nič.

Už niekoľko krát bol termín ukončenia posunutý a v súčasnosti sa o termíne akosi ani nehovorí. Najnovšie nám hovorca mesta Bratislavy oznámil, že je zle, lebo akýsi pán Božik vydiera mesto. Narýchlo kúpil pozemok pred elektrickou stanicou a bráni zodpovedným k prístupu do nej. A bez stanice nebude spustená ani električka.

Nuž neviem, prečo sa človek komunikujúci v mene Bratislavy nazýva hovorca. Ja by som ho radšej volal zatĺkač.

Ako vidia všetci karlovešťania, problém vôbec nie je len v elektrickej stanici. Po mohutnom nástupe bagrov a žeriavov ešte v lete totiž ruch na stavbe neustále a postupne utícha. Napríklad dnes dopoludia som na karloveskom úseku napočítal až jedenásť robotníkov. Voľakedy sme v takejto situácii zvykli hovoriť, že “súdruhovia, takto ten socializmus nevybudujete”.

Keď už sa to ťahalo zo septembra na október, z októbra na november a z novembra na december hovorili sme si, že hádam do Vianoc už tá električka pôjde. Už dávnejšie je však jasné, že sme sa mýlili. Možno nie v tých Vianociach, ale v tom, ktoré to vlastne budú. Hádam teda na tie budúce... Veď ešte stále je iba rozrobený podchod pri Borskej, takisto nadchod pri Segnerovej, tráva je len na polovici koľajníc, okraje koľajníc tiež nie sú upravené, nie sú hotové prechody pre chodcov ani prejazdy pre autá a dalo by sa pokračovať.

A my stále vyčkávame na náhradné autobusy, v autách stojíme v kolónach ráno aj večer. To už nehovorím o chudákoch chodcoch, ktorí chcú prejsť cez provizórne prechody. Bolo by preto hádam dobre, keby nám niekto zodpovedný nalial čistého vína. Lebo v tejto situácii si veru ľudia môžu myslieť hocičo a mesto Bratislava si to za klobúk nedá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Spojenie nepríjemného a zbytočného

Máme síce neveľmi priekazné testy, ale kompenzujeme to tým, že ich aspoň úplne zle používame.


Už ste čítali?