SaSkári: otvorený list

Autor: Miroslav Haviar | 24.2.2012 o 13:45 | (upravené 24.2.2012 o 16:03) Karma článku: 9,23 | Prečítané:  1686x

Po výbornom štarte pred voľbami 2010 ide Vaša strana dlhodobo dolu kopcom. Otázka stojí, prečo? Zdá sa, že v poslednej dobe sa to ukazuje v plnej nahote. To, čo nám najnovšie predviedol Sulík, je vrcholom ľadovca a zároveň aj odpoveďou na túto otázku.

 

Manažér je dobrý. Našiel dieru na politickej scéne, vybudoval stranu na čestnosti a morálke a dostal ju hneď do parlamentu. Na politickú scénu priviedol viacerých schopných. Klobúk dolu. Potom to už také hviezdne nebolo. Liberálny dom, kauza Hayekovci a korunu tomu dalo hlasovanie o eurovale. Možno mnohí z Vás stále nie, ale ja považujem toto hlasovanie za zásadnú politickú chybu. Princíp zásadovosti by som bral, ak by ste ho dodržiavali stále a všade. To sa však povedať nedá. Po voľbách ste potichu upustili od mnohých bodov svojho programu a navyše touto "principiálnosťou" ste na dlhé roky zabili celý svoj, podľa mňa v zásade kvalitný, hlavne ekonomický, program. Ale čo bolo, bolo.

Pre mnohých prišiel Kočner ako blesk z jasného neba. Iste aj pre mňa, ale prišiel aj ako vysvetlenia.

Prvé je, že kauzy SaS neboli náhodné, ale naprogramované. Dlhodobo sa totiž NEDÁ vodu kázať a víno piť, a to je myslím Sulíkov prípad. Takmer celé Slovensko vie, kto je to Kočner a čo človek od neho môže očakávať. Racionálna odpoveď prečo to Sulík nevedel alebo ignoroval, na pôde SaS myslím neexistuje. Darmo, asi nenosil biele podkolienky...

Druhé vysvetlenie je, že prečo Radičová na poslednú chvíľu spojila hlasovania. Veď ak si na stole našla príslušnú videokazetu, ani nič iné vlastne urobiť nemohla.

Napriek tomuto si myslím, že by Vás bola škoda, hlavne ak zoberieme do úvahy súčasnú našu totálne rozbitú politickú scénu. Preto verím, že sa medzi Vami nájde zopár realistov, ktorí ho poprosia, aby sa aj on nehral na Dzurindu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.

KOMENTÁRE

Krátkych dlhých tridsať rokov

Poznal nás Ján Kuciak až príliš dobre?


Už ste čítali?