Sulík mal pravdu

Autor: Miroslav Haviar | 5.12.2011 o 14:31 | (upravené 5.12.2011 o 14:37) Karma článku: 15,88 | Prečítané:  2979x

Tak ako spústa iných, aj ja som bol na Sulíka naštvatý, že rozbil predchádzajúcu koalíciu. Bol síce do toho obratne vmanévrovaný, ale posledný krok urobil on. Vo svetle poslednej aféry okolo výpovedí lekárov, ktoré chápem ako určitú formu štrajku, keďže naozaj odísť sa väčšine z nich vôbec nechcelo, to však vidím už trochu v inom svetle.

 

Nie je totiž vôbec normálne, ak dve strany o niečom vyjednávajú a jedna z nich nakoniec dosiahne ešte viac, ako na počiatku chcela. A toto presne sa teraz stalo. Neviem si predstaviť súkromnú firmu, ktorá by k vyjednávaniu pristúpila takým spôsobom, ako naša vláda. Či už minister Uhliarik, alebo premiérka Radičová.

Namiesto ukončenia jednaní a vyhlásenia pred celým národom po prvom neúspešnom mesiaci vyjednávania, že Kollár je obyčajný vydierač a navyše aj chrapúň ktorý sa vôbec nevie chovať a následnom zabezpečovaní nevyhnutnej starostlivosti z iných zdrojov (to, čo začali robiť v posledných dňoch), do poslednej chvíle jednali, ustupovali, jednali a ustupovali. Som hlboko presvedčený, že väčšina z našich lekárskych "hrdinov" by sa na svoje miesta v prípade tvrdého postoja vlády rýchlo a s radosťou vrátila. Len tak mimochodom, ak by niekto spočítal počet hodín vyjednávania, asi by bola Guinessova kniha bohatšia o jeden rekord, bohužiaľ smutný.

Zdá sa, že lekársky protest bude mať pre nás v budúcnosti oveľa horšie dôsledky, ako len tých 100 miliónov eur, ktoré pôjde na navýšenia ich platov. Takých, ktorí by si zaslúžili viac, je tu okrem lekárov spústa. Máme sa teraz na čo tešiť a štátny rozpočet tiež. Zastavená transformácia nemocníc bude asi najťažší dôsledok, hovoriť o tom by mohli tí, ktorí do ich hospodárenia vidia trochu viac, napr. prešovčania. Ďalší neželaný dôsledok protestu je hlboké naštrbenie medziľudských vzťahov medzi lekármi samotnými, ako aj medzi nimi a inými zdravotníckymi pracovníkmi. Tí, čo doteraz bez problémov spolu vychádzali, sú naraz rozdelení na dva tábory. Potrebovali sme to?

Na záver naspäť k Sulíkovi. Ak má niekto takýmto spôsobom riadiť túto krajinu a zastupovať naše záujmy, tak radšej nech ide kade ľahšie. Ustupovať vydieračom sa totiž zásadne nemá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Keď v osade vidia, že prichádza, berú do rúk metlu. Pracuje ako profesionálny vajda

Trochu nahrádzame rodičov, ale ten systém funguje, hovorí Bubenčík.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?