Sociálna nespravodlivosť

Autor: Miroslav Haviar | 13.7.2009 o 20:58 | Karma článku: 9,26 | Prečítané:  1980x

Bol pred tridsiatimi rokmi jeden športovec, celkom úspešný. Po maturite nastúpil na základnú vojenskú službu do Červenej hviezdy (pre neskôr narodených socialistický predchodca Športového klubu polície). Darilo sa mu, bol v reprezentácii Československej socialistickej republiky. Ako úspešnému mu vedenie ČH ponúklo miesto športového inštruktora, čo znamenalo, že nemusí robiť nič iné, iba poctivo trénovať a zúčastňovať sa súťaží. Náš športovec však bol šikovný, popri športe si spravil aj trénerský kurz.

Keď sa jeho kariéra začala blížiť ku koncu, ponúklo mu vedenie ČH miesto trénera.

Chlapec miesto prijal, stal sa trénerom a je ním dodnes. Až doteraz vôbec nič zvláštne. Zvláštne je až to, že pred ôsmimi rokmi, po pätnástich rokoch zamestnania v Ministerstve vnútra, dostal možnosť odísť na dôchodok, aj s príslušnou penziou. A nie malou.

Trebárs povedzme že mal kamaráta, ktorý mal podobný životný osud, avšak šport a neskôr trénerskú kariéru neabsolvoval ako policajt, ale ako civil v hocijakom športovom klube, ktorý nespadá pod vnútro a obranu. Tento síce robil celý život to isté, vo veku 36 rokov však nedostal vôbec nič, musí si na penziu, a to ešte menšiu, počkať ešte 27 rokov. A to je dosť, čo poviete?

Tento príklad by však nebol taký dôležitý, keby sa jednalo iba o pár športovcov. Okrem nich sa však jedná o množstvo zamestnancov silových rezortov nazývaných tiež kancelárske krysy. Ako k tomu prídu zamestnanci, vykonávajúci identickú prácu v iných rezortoch? A to nehovorím o celej súkromnej sfére.

Výsluhové dôchodky by mali mať vojaci a policajti slúžiaci so zbraňou. Viac ale dosť. Už teraz rozdávame viac ako máme, tak by sa mal niekto konečne spamätať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

ŽENA

Etnologička: Aj na slovenskej dedine boli panny len na oko

O predstieraných, posvätných aj starých pannách rozpráva Tatiana Bužeková.


Už ste čítali?